După șase etape scurse din sezonul regulat al ligii secunde FC Bihor se clasează pe locul doi, cu 15 puncte. Orădenii au fost lideri până duminică, atunci când Corvinul a învins cu 4-2 la Satu Mare și a trecut cu un punct peste roș-albaștri.
În etapa a 7-a FC Bihor va juca pe teren propriu cu FC Bacău, într-un joc programat vineri, 19 septembrie, de la ora 17:00. Este prima partidă din etapa cu numărul 7 iar FC Bihor țintește al șaselea succes în campionat.
Altfel, clasamentul a suferit modificări în urma deciziei Comisiei de Disciplină a FRF care a dat victorie la masa verde: 3-0 pentru Chindia Târgoviște în partida cu Sepsi, 1-1la finalul jocului. Covăsnenii au folosit un jucător (Giovani Gimfuș) de pe lista adițională, nu de pe foaia de joc.
După șase etape Corvinul Hunedoara este lider, cu 16 puncte iar pe doi e FC Bihor cu 15 puncte. În Top 6 urmează un pluton compact de patru echipe, toate cu câte 13 puncte: ASA Tg. Mureș, Chindia Târgoviște, Steaua și FC Voluntari.
Miercuri, de la ora 13:00, va avea loc conferința de presă organizată de FC Bihor, unde Erik Lincar și Ioan Hora vor prefața meciul cu băcăuanii.
Iată însă programul complet al etapei a 7-a a campionatului Ligii 2
Vineri, 19 septembrie
Ora 17:00 FC Bihor Oradea – FC Bacău (DigiSport; Prima Sport)
Sâmbătă, 20 septembrie
Ora 11:00 CSM Reșița – CS Gloria Bistrița (FRF.tv)
Ora 11:00 CSC Şelimbăr – CSM Olimpia Satu Mare
Ora 11:00 Corvinul Hunedoara – CSC Dumbrăvița
Ora 11:00 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – AFC Câmpulung Muscel
Ora 11:00 CS Dinamo București – FC Voluntari
Ora 11:00 Concordia Chiajna – CSM Slatina
Ora 11:00 CS Tunari – CS Afumați
Ora 12:30 Politehnica Iași – Metalul Buzău (DigiSport; Prima Sport)
Duminică, 21 septembrie

Ora 11:00 ASA Târgu Mureș – Ceahlăul Piatra Neamț (DigiSport; Prima Sport)
Marți, 23 septembrie
Ora 19:00 Chindia Târgoviște – Steaua București (DigiSport; Prima Sport)
Sursa foto: FC Bihor Oradea