Nuntă mare aseară la Sala de evenimente „Palazzo” din Oradea. Marius Balogh, campionul mondial de minifotbal s-a căsătorit cu Lavinia. După cununia civilă și cea religioasă, a urmat petrecerea la care au participat aproximativ 300 de invitați. Nașii tinerei perechi au fost Lavinia și Adrian Iova, respectiv Florina și Ionuț Onica.
A ieșit o nuntă de vis, alături de nași, părinți, rudenii și prieteni. Marius a fost „încurajat” de cei trei Andrei alături de care a cucerit titlul mondial la minifotbal: Șumălan, Ferik și Nemițanu dar și de Spiros Baltsavias, adică dream-teamul lui AEK Oradea care câștiga Liga Campionilor. Au fost prezenți și colegi de la fostele echipe la care Marius a evoluat, sau de la cea actuală, Transilvania Sport Academy.
Atmosfera a fost întreținută de Alex de la Oradea și formația.
Mirii au intrat în sală pe ritmurile celebrei melodii Sara perche ti amo. Mireasa, Lavinia a luat toți ochii și a fost dezinvoltă la dansul mirilor, unde Marius a semănat cu un James Bond iar melodia aleasă a fost tot una italiană: Ti amo.
Concluzia generală a fost spusă de un prieten al fotbalistului (care a ținut să rămână anonim): „Dacă Marius e campion mondial atunci Lavinia e supercampioană mondială!”
Casă de piatră, Lavinia și Marius!